SLAGAUKTION 2026-01-06
Visning måndag innan auktion kl. 16-18 samt auktionsdagen kl 11-12
SLAGAUKTIONEN STARTAR KL 12.00 AUKTIONSDAGEN
Inlämning av hela hem eller delar av, samt enstaka föremål till auktion vardagar 8-17 enl. överenskommelse 0705277852
- TavlorRensa filter

63
5st ramar med målade bilder
Slutpris600 SEK

94
Gustav Höglund, Olja på duk
Slutpris850 SEK

103
Gustav Höglund, pannå
Slutpris1 100 SEK

156
Sixten Holmgren "Säle Fäbodar Mockfjärd"
Slutpris100 SEK

187
SVERIGEKARTA
Slutpris100 SEK

261
RAMAR, 12st
Slutpris500 SEK

286
2st målade tavlor med fjällmotiv
SlutprisInga bud

306
3 st TRÄTAVLOR Gunnar Hansson, Sandviken
Slutpris750 SEK

385
Peter Dahl litografi 42x28cm bildyta
Slutpris300 SEK

386
2st tavlor med grafik
SlutprisInga bud

387
Jordi Bota gravyr 20x29cm
Slutpris150 SEK

400
Elsie Tapper lito 43x34cm bildyta
Slutpris100 SEK

418
Gustav Stenberg "Vinterdag Nybroviken" duk
Slutpris125 SEK

419
Gustav Stenberg "Aftonstämning Bornholm" duk
SlutprisInga bud

445
Rolf Norrman duk 547x59cm
Slutpris100 SEK